Скульптури

sculpture_1.jpg

Опитування

Який стиль оформлення інтер'єру Вам подобається найбільше?
 

Гіпсова ліпнина

Івано-Франківськ, як і Львів, Мукачево, Камянець-Подільський та інші визначні міста Західної України налічують безліч пам’яток архітектурного мистецтва. Найяскравіші з них прикрашені гіпсовою ліпниною, за допомогою якої звичні будиночки перетворюються на витвори мистецтва. Вишукані арки та колони роблять фасади будівель неповторними, унікальними, такими, що розкривають таємниці історії, відображають настрої, переживання, духовний світ митців, архітекторів, майстрів, а також і мешканців цих будівель, висвітлюють їхні вподобання, культурну приналежність, рівень естетичного розвитку душі.

Шикарний фасад з гіпсової ліпнини Оформлення ліпниною навколо вікон Фасад оформлений гіпсовою ліпниною в Івано-Франківську

Жоден не може байдуже пройти повз такий архітектурний витвір, де розкривається світ вишуканого орнаменту, витончених та красивих оздоблень нашої сірої буденності; де на тебе зі стін будинку споглядають цікаві дивні істоти – герої наших внутрішніх світів, культурної спадщини, легенд та міфів починаючи від атлантів, каріатид, маскаронів, героїв епосу закінчуючи представниками ангельських духовних світів, увіковічених у ліпнині з гіпсу.

Зруйнований фасадНа превеликий жаль, гіпсова ліпнина в Івано-Франківську, а також, без сумніву, і в інших містах України зазнала багато втрат за останні роки. Відсутність митців, які б змогли відтворити втрачені елементи ліпнини, небажання реконструкторів та власників будинків витрачати кошти на відновлення безцінної історії, громадянська безвідповідальність, естетична деградація, неповага до пам’яток культури та довіреного нам спадку все це чинники руйнації та знищення архітектурного спадку, що міг би стати об’єктом захисту ЮНЕСКО. В зв’язку з цим місто не тільки втратило архітектурний ансамбль, але й позбулося тих фасадів з ліпнини, що розташовувалися на будинках, які залишилися. Чого тільки вартувала ліплена антропоморфна маска на одному з будинків на Площі Ринок. Під час реставрації її просто заштукатурили, хоча гіпсове обличчя жінки могло б забезпечити гіду 15 хв захоплючої розповіді для іноземних туристів.

Декоративна скульптураГіпсові скульптури та сицесійні рослинні орнаменти, важко повторити адже це класика, а вона неповторна. Зате її можна скопіювати, спростити і візуально наблизити до аналогу, а головне що є люди, які вміють і знають як це робити.

Окрім того, сучасні архітектурні споруди досить бідні за своєю естетичною красою і замість того, щоби стати окрасою міста постають химерними потворами сучасного технічного прогресу, де немає місця особистості, її внутрішньому духовному світові, немає місця самовираженню, а лише гонитва за грошима, квадратними метрами, наживою. «Яка різниця де жити, аби було де, яка різниця, що я продаю клієнту, яку квартиру, у якому будинку, головне, щоб отримати гроші». А як це все переживає наша душа?

Оформлення ліпниноюЛіпнина гіпсова зародилася ще в часи Античності, а в епоху Відродження постала у новому творчому амплуа. Нею оздоблювали палаци, архітектурні споруди осіб, що належали до еліти нації, концертні зали, театри, церкви та храми різних конфесій та релігійних спрямувань, що свідчить про її вишуканість різновимірність, багатство та можливість реалізувати та проявити власні творчі, духовні, професійні вподобання. Пам’ятки архітектури оздоблені ліпниною з гіпсу пройшли крізь століття і не втратили своєї краси – це свідчить про надійність технології та матеріалів, їх стійкість до погодніх умов та клімату, перепаду температур, на противагу синтетичним матеріалам. Вироблена із дотриманням технологій ліпка зберігається на фасадах сотні років, а в інтер’єрах ще більше.  Гіпсова ліпнина як заміна натуральному каменю відкриває перед особистістю нові горизонти та можливості реалізації власних творчих задумів.

Вмілий митець, що працює у даній галузі може втілити будь-яку фантазію та мрію клієнта, відтворити в трьохвимірному зображенні будь-яку площинну картину, зліпити, а потім відлити з гіпсу будь-яку скульптуру, оздобити будь-який кут чи вигин для того, щоби допомогти самовиразитися особистості, згармоніювати інтер’єр, створити затишок у сучасному неспокійному наповненому дизгармонією світові.

Інтер'єр ресторану оформлений ліпниноюЯк приємно відпочивати у ресторанах та відпочинкових комплексах оздоблених гіпсовим декором, де входиш у європейський світ дивних композицій, які милують і притягують до себе увагу, які допомагають пережити поряд із насолодою приємної вечері ще й відчуття естетичного комфорту, створюють романтичну атмосферу середньовічної Європи, де закохані потрапляють у світ скульптур, рельєфів та барельєфів, які розказують тихі захоплюючі історії, допомагають проникнутися казкою і врешті-решт цю казку внести у власне життя. Відвідування таких місць назавжди залишається в пам’яті людини і підсилює переживання приємних митей власного буття. Закарпаття славиться такими закладами і до створення такого затишку за допомогою гіпсового декорування у багатьох з них саме митці нашої студії приклали свою руку.

Оформлення квартири ліпниноюОселя людини – це те місце, де можна відпочити від важкого трудового дня, де збираються найдорожчі для вас люди, де все довкола наповнене творчою, душевною та духовною енергією господаря. Інтер’єр оселі передає внутрішній світ особистості, розкриває його перед іншими, тими, хто потрапляє до неї. Інтер’єр власної оселі – це можливість самореалізації, самовираження, можливість передати свої переживання, власний життєвий досвід, створити таку зону комфорту, де б кожен член родини зміг приємно відпочити, відновити власні сили, надихнутися новою наснагою до творчих злетів. Декоративні елементи з гіпсу можуть допомогти створити саме таку атмосферу.

А яким є Ваш внутрішній світ? Ми готові допомогти втілити у гіпсовій ліпці будь-яку Вашу мрію. Готові допомогти Вам створити не заклад громадського харчування, а цікавий естетичний світ, який залишав би приємні спогади у серцях інших людей, і які б були вдячні за подаровану його господарем казку. Допомогти урізноманітнити сіру буденність трудового життя різнобарв’ям естетичного, духовного та культурного світу, долучитися до творчого самовираження, розкрити одну із граней естетичної зрілості особистості.

Ліпнина навколо вікна Дизайн екстер'єру Оформлення фасадів Як оформити фасад

Ми також здійснюємо реставрацію фасадів та їх оформлення гіпсовою ліпниною, виготовляємо гіпсові скульптури, декоративні елементи, маємо безліч різноманітних ідей та пропозицій щодо оформлення інтер’єрів чи екстер’єрів будь-яких будівель, приміщень, офісів, квартир, приватних будинків, зимових садів, саун, ресторанів, кафе, готельних комплексів, баз відпочинку, закладів культури та ще багато цікавого. Пропонуємо повний комплекс робіт, починаючи від ескізу, проектування, виготовлення, доставки, аж до монтажу та фарбування ліпнини.

Студія IRIDA – втілимо у гіпсі будь-які Ваші ідеї.

Автор статті: Ралько Ірина
Консультант: канд. історичних наук Лаврук Тарас

https://jibonbook.com/read-blog/3481 https://www.uniting.zone/read-blog/18591 https://ionooz.com/read-blog/9303 http://www.kuaixin.net/read-blog/713 https://www.probnation.com/read-blog/75845 https://www.qgsocial.space/read-blog/6319 https://romanibook.com/read-blog/4078 https://bicycle.one/read-blog/4809 https://social.abbr.site/read-blog/4549 https://www.rolonet.com/blogs/154555/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://www.lawcodev.com/read-blog/225059 https://workplace.vidcloud.io/social/read-blog/73473 https://khaunda.com/read-blog/2121 https://www.vidagrafia.com/read-blog/61700 https://www.sholltna.com/read-blog/4381 https://bib.az/read-blog/10240 https://ai.ceo/read-blog/12715 https://heroes.app/blogs/144187/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://tweecampus.com/read-blog/16809 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14043 https://www.palpodia.com/read-blog/14961 http://www.ubom.com/read-blog/64268 https://poetbook.com/read-blog/15408 https://censorshipfree.net/read-blog/3028 https://www.xn--gber-0ra.com/read-blog/16086 https://talkitter.com/read-blog/52953 https://www.ihker.com/read-blog/7335 https://www.ukwomenorg.com/read-blog/5507 https://www.americanwomenorg.com/read-blog/9378 https://www.koreanwomenorg.com/read-blog/4619 https://www.dostally.com/read-blog/109351 https://scrolllink.com/read-blog/55885 https://theavtar.com/read-blog/14242 https://tokemonkey.com/read-blog/86222 https://www.wemurmur.com/read-blog/19070 http://www.barberlife.com/read-blog/74205 https://www.sdssocial.world/read-blog/49929 https://blacksocially.com/read-blog/75402 https://sissycrush.com/read-blog/95236 https://midiario.com.mx/read-blog/9911 https://hissme.com/read-blog/37133 https://wo.lyoncat.com/read-blog/8857 https://advpr.net/read-blog/43837 https://affiliateschools.com/read-blog/15023 https://www.afroshub.com/read-blog/6528 http://www.ubom.com/read-blog/64267 https://www.palpodia.com/read-blog/14959 https://www.sertani.com/read-blog/64993 https://kansabook.com/read-blog/68021 https://www.ekcochat.com/read-blog/15154 https://mykingdomtoken.com/read-blog/36601 https://palscity.com/read-blog/104366 https://www.campusacada.com/blogs/23344/Kad%C4%B1k%C3%B6y-Petek-Temizli%C4%9Fi https://thelittlenet.com/read-blog/3600 https://gezelligkletsen.nl/read-blog/13350 https://social.mactan.com.br/read-blog/87171 https://axisflare.com/read-blog/66100 https://www.didochat.com/read-blog/82439 https://ontimewld.com/read-blog/11978 https://social.wepoc.io/read-blog/20345 https://inobee.com/read-blog/124593 https://waappitalk.com/read-blog/19783 https://ubiz.chat/read-blog/18543 https://jejaringsosial.com/read-blog/10207 https://richonline.club/read-blog/78450 https://socialtak.net/read-blog/48584 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14041 https://social.studentb.eu/read-blog/39410 https://kemetium.com/read-blog/9610 https://yietnam.com/read-blog/59895 https://justproms.com/read-blog/18610